2010. december 29., szerda

Gary Anderson tartja száz fölötti átlagát

A szerdai játéknapon a második fordulóban Colin Osborne váratlanul sima győzelmét követően parázs hangulatú mérkőzések következtek, melyekből Gary Anderson (a képen látható Dennis Priestley ellenében) és Andy Smith (ő Mervyn Kinget verte) kerültek ki győztesen. Este Raymond van Barneveled jutott be utolsóként a harmadik körbe, ahonnan  Mark Webster és Phil Taylor már tovább is lépett, ők már a legjobb nyolc között járnak.

Szerda délután egy végeredményre meglepően sima, ám valójában nem ennyire egyoldalú mérkőzéssel indult a program. Colis Osborne szerint bár ellenfele ott van az első ötben a nem közvetített tornákon mutatott játéka alapján, a színpadi játék némiképp más, és ez döntött a(z egyik) Wizard művésznéven játszó Osborne javára.

Ezt követően a legendás Dennis Priestley, aki az idén ünnepelte 60. születésnapját, kis híján egy legendás fordítást produkált Gary Andersonnal szemben. A skót már 3-0-ra vezetett, és az ötödik szettben meccsnyila volt a befejezéshez, ám azt elhibázta és Priestley 3-2-re felzárkózott. Ráadásul 2-0-ra ő vezetett a legek tekintetében, nagyon érett tehát a döntő szett. Anderson azonban nem így gondolta és újra összeszedve magát, némi szerencse támogatásával (Priestley sok kiszállót hibázott el ekkor) végül döntésre vitte a hatodik szettben a dolgot. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Anderson a negyedik szett elején még 111 fölötti átlagnál járt, míg összességében 13 db 180-ast és 27 db 140-est dobott a mérkőzés során.

Gary Anderson és Dennis Priestley - a nap legszínvonalasabb találkozóját vívták

Az utolsó délutáni mérkőzésen Andy Smith hat 100 fölötti kiszállóval érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét Mervyn King legyőzésével, ezzel a legjobb 16 közé kerüléssel.

Az esti mérkőzéseket a második forduló utolsó találkozója indította, melyen Raymond van Barneveld gyönyörű stílusa eredményes is volt, 10 db 180-as segítségével magabiztosan győzött és került a legjobb 16 közé.

Mark Webster és Phil Taylor pedig már nyolcaddöntőt játszottak és nyertek meg, így egymás ellen folytathatják az Újévi, vélhetően késő esti negyeddöntőben. Tavaly az elődöntőben találkoztak, Taylor akkor nagyon elverte Webstert (6-0), utóbbi azonban saját bevallása szerint sokat tanult abból a mérkőzésből, és úgy véli, ezúttal jó esélyekkel veheti fel a harcot a 16. világbajnoki címéért harcoló Taylor ellenében.