2010. december 28., kedd

Whitlock is a "százasok klubjában", Wade az elutazókéban

A kedd délután egy közel két órás fordulatos, maratoni mérkőzéssel indult, melyből Mark Walsh került ki győztesen. Ezt követően egyre simábban alakult a játék, Vincent van der Voort és Terry Jenkins is biztosan lépett a harmadik körbe. Este eleinte folytatódtak az egyoldalú mérkőzések, Wes Newton és Simon Whitlock is szettveszteség nélkül jutott tovább. Az utolsó mérkőzésen azonban robbant a meglepetésbomba, Mensur Suljovic (a képen) legyőzte  a második számú kiemeltet, James Wade-et.

Drámai mérkőzéssel indult a délután, Mark Walsh és Alan Tabern a végletekig élezték a mérkőzést. 3-3-as szettállásnál Tabern 2-1-re vezetett és öt lehetősége volt a mérkőzés bejezésére, ám mindet elhibázta és Walsh hidegvérrel kiegyenlített. 3-2-nél már Walsh volt lépéselőnyben (két leg különbséggel kell nyerni a döntő szettben), ráadásul 180-nal kezdett. Ám ő sem tudta befejezni a mérkőzést és 4-3-nál újra Tabernnél volt a lehetőség a befejezésre, ráadásul elölről, hiszen ő kezdte ezt a leget. Ám 127-ről nem sikerült Bullal befejeznie, Walsh pedig újból biztos kézzel dobta meg a kiszállót (4-4). Walsh ekkor győzelemre váltotta kezdését és 5-4-re ismét ő vezetett. 5-5-nél mindent eldöntő egyetlen leg következett volna. Ám Tabern 60-as kezdése, majd két triplás 26-osa megpecsételte a sorsát, Mark Walsh pedig 102-es kiszállóval befejezte a kis híján két mérkőzésnyi játékidőt kitöltő drámát.

Az esti felvonásban Simon Whitlock tavalyi játékát megcsillogtatva, mindössze két leget veszítve verte meg Denis Ovenst. Az ausztrál közel 103-as átlaga a torna eddigi második legmagasabbika. Ehhez még hozzájöttek 50% fölötti sikerrel dobott kiszállói, köztük egy 135-ös és egy 164-es is. Meglátszott rajta, hogy elmúlt 8-10 napban is megállás nélkül gyakorolt, napi 4-5 órát töltött el a tábla előtt edzéssel, melyek alól a karácsonyi esték sem voltak kivételek.

A nap utolsó mérkőzése újból hozott némi izgalmat. A rendkívül elszántan játszó osztrák Mensur Suljovicot (a képen) nem törte le az első elveszített szett sem a torna egyik nagy esélyese, a második helyen kiemelt James Wade ellenében. Sőt, az egyenlítést követően már végig nála volt az előny, és végül az idei világbajnokság eddigi legnagyobb szenzációját szolgáltatva le is győzte az ősszel remek formában versenyző angol játékost. Azt nem lehet mondani, hogy magas színvonalú, ám annál izgalmasabb mérkőzés volt. Suljovic végül teljesen megérdemelten győzött még akkor is, ha 89-et közelítő átlaggal és 31%-os sikerrel dobott kiszállókkal vitte ezt véghez. Nagyban segítségére voltak a mérkőzése végéhez közeledve tömeges 180-as és 140-es dobásai, melyekre szüksége is volt az időnként sok 5-öse kiigazításához. James Wade önmagához képest szégyenletes produkciót adott elő, egy darab 180-assal, egyetlen egy száz fölötti kiszálló nélkül, számtalan elhibázott D20-szal. Szánalmas volt nézni, hogy Suljovicnak gyakran (!) 2-3 teljes köre volt a duplák eltalálására a nélkül, hogy nagynevű ellenfele kiszállóra dobott volna...