2011. január 7., péntek

Trina Gulliver 9. világbajnoki győzelme

TRINA GULLIVER kilencedik világbajnoki címét szerete meg péntek este a Lakeside-i Country Club-ban megrendezett BDO női világbajnoki döntőjében a walesi Rhian Edwards felett 23 perc alatt aratott 2-0 arányú győzelmével. Kialakult a férfi elődöntők párosítása is, ők szombaton mérkőznek majd meg a fináléba kerülésért, és vasárnap rendezik a döntőjüket.

Trina Gulliver a 9. világbajnoki címét 11 éven belül szerezte meg, majd a mérkőzést követően elmondta: "Nagyszerű és fantasztikus érzés megvédeni a világbajnoki címet. Minden bajnoki cím különleges számomra, ám ezt ezúttal édesanyámnak ajánlanám, aki nem volt túl jól az elmúlt időben. Én továbbra is ki vagyok éhezve újabb világbajnoki címekre."

BDO - Női világbajnoki döntő
TRINA GULLIVER (1) (73,95) - Rhian Edwards (73,86) 2-0

A péntek esti első negyeddöntőben Dean Winstanley meglepően simán megállította az előző körben Scott Waiteset búcsúztató Stephen Bounting-ot.

Az utolsó férfi negyeddöntő páratlan izgalmakat rejtegetett. Garry Thompson esélyeshez méltóan 3-0-ra, majd 4-2-re is vezetett az elején nagyon gyengén játszó Jan Dekker ellen. Ám a holland idővel megtalálta önmagát és a duplákat is egyaránt, s csupaszív játékával 9 mérkőzésnyílról fordította a maga javára a találkozót 5-3 arányban nyerve a döntő szettet, melynek a végén korosabb ellenfele kapitális számolási hibát is vétett, 163-ról esélyt sem adott magának a tizedik meccsnyílra.