2011. október 22., szombat

PDC German Darts Classic 2011 (Gladbeck) - 1. nap (szombat)

James Wade (a képen balra) nyerte a galdbeck-i Players Championship szombati versenyét, miután a döntőben 6-3 arányban legyőzte Justin Pipe-ot (a képen jobbra). Magyar részről sajnos nem volt sikeres az első nap, Bezzeg Nándor és Mészáros Zsolt is elveszítette nyitómérkőzését. Vasárnap azonban minden kezdődik elölről, így mindenki - köztük a magyarok is - újabb lehetőséget kapnak a bizonyításra.

Telt ház a gladbeck-i van der Valk Hotelben

A péntek esti kvalifikációból a szombati-vasárnapi versenyre feljutottak listája itt nézhető meg.

A sorsolást követően délben kezdődött meg a játék a gladbeck-i van der Valk Hotelben. A közönség a színpadi mérkőzéseket nézhette, míg a másik teremben 16 táblánál zajlottak a mérkőzések.

A magyarok közül Mészáros Zsolt a jelentős számú nevezőnek köszönhetően előselejtezőre kényszerült, ahol Maik Lagendorf ellen kezdett. A hazaiak játékosa nem volt ugyan könnyű ellenfél a táblára kerülésért, ám esetleges győzelem esetén óriási lehetőség kínálkozott, hiszen Milos Bedy-t kellett volna legyőzni a világranglista pontokért. Ám Zsoltinak sajnos nem sikerült odáig eljutnia, mert jó kezdést követően a harmadik legben elhibázott két nyilat is a 32-es befejezésre, s ez olyannyira megbosszulta magát, hogy az ellenfél 4-1-ig meg sem állt. Onnan már hiába nyertek mindketten 2-2 leget, ezzel csak a 3-6-os végeredmény alakult ki Zsolti szempontjából. (És bizony jól sejtettük, Lagendorf utána 6-0-ra nyert a főtábla első fordulójában...)

Zsolti a 2-es táblánál Maik Lagendorf ellen

Bezzeg Nándor mérkőzése kísértetiesen hasonlóan indult. 1-0 Nándinak, majd hiba a harmadik legben, 1-2, majd 1-4, s változatlan folytatást követően 1-6. Kár érte, még Brown is megjegyezte barátságosan a mérkőzést követően, hogy az eleje bizony alakulhatott volna egészen másképp is.