2011. november 20., vasárnap

Phil Taylor a William Hill Grand Slam of Darts 2011 győztese

Míg a nyáron úgy nézett ki, hogy Phil Taylor akár egy teljes éven keresztül komolyabb trófea nélkül maradhat, novemberben már újra az a kérdés, ki és mikor győzi le újra az élő legendát? A William Hill Grand Slam of Darts 2011-es sorozatában ez senkinek nem sikerült, így Phil Tayloré lett ez a díszes trófea is. The Power teljesítményéről annyit, hogy a világranglistán őt követő két játékos együttvéve sem tudott egy mérkőzésnyi leget nyerni ellene a vasárnapi elődöntő és a döntő során.

Az első elődöntőben Phil Taylor egy pillanatnyi esélyt sem hagyott Lewis-nak. Az elején 3-0-ra ellépett, onnantól kezdve egyetlen olyan pillanat volt, amikor felcsillant még a remény Lewis számára. 8-6-os Taylor vezetésnél egy 177-essel 24-re került, míg Taylor 119-re állt oda. S hiába lett az első nyila csak sima 19-es, 100-ról nem hibázott két nyillal, így 8-7 helyett 9-6 lett The Power javára, s onnantól kezdve végképp nem volt megállás. A mérkőzés 25 legéből két 17 nyilas volt, a többi 23 legfeljebb 15 nyílig tartott, egy-egy 10, ill. 11 nyilassal megspékelve. A vége felé volt egy hét leges sorozatuk, melyben 70-es volt a legkisebb kiszálló...

A második elődöntőben - az előzőhöz viszonyítva gyengébb játék mellett - sokáig érett a meglepetés, hiszen Mark Walsh még 10-6-ra is vezetett az esélyesebbnek vélt Gary Anderson ellen. Ekkor azonban jelentős fordulat következett, Walsh némiképp visszaesett, míg Anderson átmenetileg szárnyalni kezdett és egy 10-1-es sorozattal, összességében 16-11 arányban a maga javára fordította a mérkőzést. Ezen a találkozón még 20 nyilas legek is előfordultak, míg a legjobbak is "csak" 12 (Anderson), illetve 15 (Walsh) nyilasok voltak.

Elődöntők:
Phil Taylor (107,76) 16-9 Adrian Lewis (101,10)
Mark Walsh (88,81) 11-16 Gary Anderson (94,77)

A döntőben Gary Anderson az elején mindent megpróbált, szenzációs kezdéssel, egy 140-es, majd egy 128-as kiszállóval 2-1-re vezetett, ám Taylor rendkívül rutinosan a szünet előtt break-elte és 3-2-re már ő vezetett. A szünetet követően Taylor tovább szárnyalt, olyannyira, hogy meg is törte Anderson-t, aki kínjában csak mosolygott a legenda szebbnél-szebb megoldásain. A második szünetre 8-2-es Taylor vezetéssel tértek a felek, The Power ekkor 112,80-as átlagnál járt. A harmadik felvonásban úgy tűnt, hogy mindenki megcsinálja a kezdését, ám az utolsó legben Anderson váratlanul nem tudta befejezni 58-ról hat nyílból sem, Taylor pedig szinte bocsánatkérően kiszállt 88-ról két nyíllal. Ezzel 11-4 lett az állás. A harmadik szünet pedig, mint utólag kiderült, az utolsó lett, hiszen a 15-szörös világbajnok a következő felvonásban megnyerte mid az öt leget, s ezzel a mérkőzés is véget ért.