2011. szeptember 4., vasárnap

38. Winmau World Masters - 4. játéknap (vasárnap)

Scott Waites és Lisa Ashton a 38. Winmau World Masters bajnokai. Waites az elődöntőben a címvédő Martin Adams legyőzését követően a döntőben Dean Winstanley-t múlta felül 7-2-re. A nőknél Lisa Ashton zárt tökéletes hétvégét, a sikeres világbajnoki selejtező megvívását követően a Masters-en sem talált legyőzőre. A fináléban ráadásul Trina Gulliver-t győzte le 4-1 arányban.

A férfi negyeddöntők során előbb Gary Robson, majd Tony West szalasztott el egyaránt két-két meccsnyilat is Scott Waites, ill. Dean Winstanley ellenében.

Mint később kiderült Gary Robson célt tévesztett nyilai a későbbieket is jelentősen befolyásolták, hiszen Scott Waites így nem csak azt a mérkőzést hozta, de az elődöntőben a címvédőt, az utóbbi három év győztesét, Martin Adams-t is legyőzte!

Döntőbeli ellenfele Dean Winstanley lett, aki a végsőkig csatázott Ross Montgomery-vel, mielőtt a döntő leg bullra dobását megnyerte, s ezt az előnyét sikerült győzelemre váltania.

A női döntő lassan indult, a világbajnoki címvédő Trina Gulliver egy 9 körössel nyerte az első leget. A Winmau-n tavaly már a nyolcaddöntőben összefutott Lisa és Trina, akkor előbbi győzött úgy, hogy Gulliver mérkőzésnyilat is hibázott. Most fokozatosan lendültek bele, ami leginkább Ashton-ra volt igaz, hiszen az első elveszített leget követően már megnyert minden hátralévőt - 8, 8 , 7, ill. 6 körben - így övé a 2011. évi bajnoki cím. Különösen az utolsó leg már színvonalas játékot is hozott, a győztes 140-60-140-137-0-24-gyel győzött, vagyis már 5/1-ként dobott rá a D12-re, melyet végül 6/1-re dobott meg (e közben a másik oldalon 95-100-100-99-99 volt a sorozat a végén egy elhibázott D12-vel.)

A férfi döntőben egy pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte. Scott Waites az elejétől magához ragadta a kezdeményezést, s végig magabiztosan vezetve pazar játékkal tette fel a koronát idei hull-i szereplésére. 6-2-es szettállásnál még egy szünetre elvonultak a felek, a visszaérkezést követően Scotty Hotty pedig a következő két sorozatot produkálta: 180-180-92-49 (11 nyíl), majd befejezésképpen 180-60-100-161 (12 nyíl).

A 38. Winmau World Masters férfi bajnoka Scott Waites lett.